Bachova květová terapie

Květové esence nás jsou schopny, stejně jako krásná hudba, přivést  blíže k naší Duši, a samotným tímto počinem nám přinést mír a zbavit nás utrpení... Dr. Edward Bach

 

Bachovy esence jsou výborným pomocníkem, pokud Vás trápí jakékoli psychické potíže. Může se jednat o různé strachy, pocity viny, nerozhodnost, vztek, žárlivost, smutek, malé sebevědomí nebo jen fyzickou únavu. Esence jsou čistě přírodního původu, bez jakýchkoli vedlejších účinků, proto je mohou bez obav užívat i děti nebo nastávající maminky. Dětem mohou výborně pomoci, pokud je trápí noční můry, různé strachy, mají problém si zvyknout v nové škole, školce, nezvládají příchod sourozence, jsou plaché nebo naopak vzteklé. S výběrem esencí si nejlépe poradíme při osobní konzultaci, kdy celou situaci důkladně rozebereme, přičemž na pomoc si můžeme vzít psychotesty či kineziologický svalový test.

 

Zakladatelem Bachovy květové terapie byl renomovaný anglický lékař a bakteriolog Dr. Edward Bach, který věřil, že příčinou fyzických onemocnění je vždy psychická nerovnováha. Proto definoval 38 základních negativních emocionálních stavů a přiřadil k nim 38 odpovídajících květových esencí. Tyto esence jsou získávány z divoce rostoucích rostlin, stromů nebo keřů, přičemž každá z nich se zaměřuje na jiný psychický stav. Esence fungují na principu takzvané vibrační medicíny, což znamená, že pokud v sobě určitá rostlina nese například vibraci odvahy, dokáže ji rozeznít i v člověku, který esenci z dané bylinky užívá. Díky tomu nedochází k potlačení negativních emocí, ale naopak k posílení pozitivního potenciálu, který si v sobě každý člověk nese. Esence jsou čistě přírodního původu, vyráběny pod přísným dohledem Bachova centra se sídlem v Oxfordshire ve Velké Británii, takže je mohou užívat i děti nebo nastávající maminky.